info@ario-yadak.ir ۰۹۱۲۲۹۴۸۸۴۸ - 02133933420

مقایسه خودروهای برلیانس یا آریو

مقایسه خودروهای  برلیانس یا آریو

ازمیان خودروهای چینی،خودروهای پرفروش در بازار ایران دوخودرو برلیانس h330 و آریو می باشد، این دو خودرو از نظر فنی شباهت های زیادی باهم دارند اما تفاوت قیمتی که بین آنها وجود دارد موجب شده این دو خودرو به رقابت با هم بپردازند، افراد زیادی درصدد این هستند که بدانند چه عواملی موجب این تفاوت قیمتی در عین رقابت شدید آنها با هم گشته است.

در طراحی خودروی برلیانس بیشتر از الگوی مدرن و اسپرت کپی کاری شده و خودروی آریو نیز یک کپی کار شیک از سبک کلاسیک استفاده می کند. باید اضافه کرد که در طراحی بدنه خودرو آریو به طور کاملا واضح کپی برداری شدیدی از تویوتا آلیون دیده می شود، در مقابل برلیانس در طراحی بدنه خود بی ام و را الگوی خود قرار داده است. با تمام این موارد باز هم بازار ایران علاقه زیادی به برلیانس دارد.

مقایسه خودروهای برلیانس یا آریو

یکی از شباهت های این دو خودرو اتاق آنها می باشد که در طراحی آن پلاستیک خشک بسیار دیده می شود،با اینتکه کیفیت بخش ذاخلی خودرو آریو بنظر بهتر است اما باز هم برلیانس افراد بیشتری را به خود جذب نموده است.

تجربه رانندگی با دو خودرو برلیانس و آریو

اول از همه لازم است گفته شود که سیستم تعلیق برلیانس برتری بیشتری نسبت به آریو دارد، اما نمی توان این موضوع را منکر شد که سیستم ترمز و ضدقفل و سیستم توزیع بار ترمز آریو مانند برلیانس بسیار خوب وعالی می باشد.

خودرو آریو دارای حجم موتور 1500 سی سی و 4 سیلندر خطی و همچنین 16 سوپاپ می باشد.این پیشرانه می تواند103 اسب بخار قدرت و حدااکثرگشتاوری با  141 نیوتون دارد.دوجعبه دنده دستی واتوماتیک از دیگر ویژگی های این خودرو می باشد. در مقابل اگر بخواهیم درباره امکانات خودرو برلیانس صحبت کنیم خودور برلیانس h330 که بسیار پرطرفدار می باشد دارای موتوری با حجم 1498 سی سی می باشد و حداکثر قدرت آن معادل 103 اسب بخار و حداکثر کشتاور138 نیوتن متر است. جعبه دنده خودرو برلیانسh330 در دو مدل دستی و اتوماتیک می باشد و محور متحرک آن از نوع دیفرانسیل جلو است. مصرف ترکیبی خودرو 6.7 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده و حداکثر سرعت آن هم ۱۷۰ کیلومتر است.

برلیانس یا آریو؟

انتخاب برلیانس و آریو برحسب سلیقه می باشد و هر کسی با توجه به اینکه علاقه به خودروهای کلاسیک دارد یا خودرو اسپرت ؛ می تواند به راحتی بین این دو خودرو یکی را برگزیند، در صورتی که بسیار از نظرافراد زیادی، تجربه رانندگی با برلیانس جذاب تر می باشد.

شما کاربران گرامی می توانید جهت تهیه انواع لوازم یدکی و قطعات خودروهای آریو خود از طریق سایت لوازم یدکی آریو اقدام نمایید.

 

پاسخ